Jak dobrać suknię ślubną?

Każda Panna Młoda staje przed niezwykle trudnym jak się zdaje zadaniem – wyborem sukni ślubnej. W tym właśnie momencie zazwyczaj zaczyna się problem, bowiem o ból głowy może doprowadzić niemal nieskończony wybór projektantów, krojów i możliwości. Podstawową zasadą, której powinna się trzymać każda kobieta jest eksponowanie zalet i zakrywanie mankamentów, a w tym zakresie każda Panna Młoda ma innego rodzaju dylematy. Z tego powodu na każde zakupy ślubno-weselne nie powinno się chodzić samej. Niezbędnym elementem każdego shoppingowego szału powinna być osoba towarzysząca (mama, siostra, przyjaciółka, świadkowa, specjalista, koleżanka, a nawet przyszły mąż), która po prostu doradzi i zobaczy to z innej, nieco bardziej obiektywnej perspektywy. Jak już ustaliliśmy każda suknia ślubna powinna podkreślać indywidualne cechy klientki. Tego rodzaju operacje przeprowadza się przy pomocy odpowiedniego kroju, dodatków, czy nawet kolorystyki. Dlatego też kładąc nacisk na personalizację produktu, nie ma się co sugerować reklamowymi banerami, zdjęciami i plakatami, w których idealne modelki prezentują idealny produkt. Przenoszenie na siebie tego typu oczekiwań może spowodować wybór sukni, która nie pasuje do sylwetki, a należy pamiętać, że w przeciwieństwie do marketingowych sesji zdjęciowych, goście na ślubie nie będą obserwować w perspektywie Photoshopa.

Nawet jeśli macie sprecyzowane plany co do zakupu sukni ślubnej skorzystajcie z usług profesjonalistów. Zarówno konsultanci, czy pracownicy salonu mogą udzielić Wam kilku rad i wskazówek, które zmienią Wasze dotychczasowe stanowisko w tej sprawie. Podpowiedzą czym uzupełnić strój, doradzą z wyborem akcesoriów, bukietów, a nawet fryzury. Zrobią to z ogromną starannością, bowiem zależeć im będzie na reklamie roznoszonej pocztą pantoflową. Zazwyczaj Panna Młoda musi przymierzyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt modeli sukien, aby dokonać właściwego wyboru, dlatego mimo czasochłonności warto ich sprawdzić jak najwięcej przede wszystkim ze względów poszerzenia świadomości porównawczej. I nie przejmujcie się faktem, że zawracacie głowę obsłudze kolejnymi przymiarkami – przywykli do tego, a każda zadowolona klientka to dla nich reklama.

Wielokroć jednak mimo tego „tysiąca” przymiarek nie dochodzi do odnalezienia właściwej sukni. Pomocną dłoń podają wtedy salony ślubne i zakłady krawieckie, które mogą stworzyć suknię całkowicie zindywidualizowaną pod względem klientki; od zaprojektowania do uszycia. Jednak strzeżcie się, bowiem czas realizacji zamówienia może sięgać nawet 4 miesięcy, dlatego nie ma co zwlekać z poszukiwaniami wymarzonej sukni ślubnej do ostatniej chwili. Do tego mogą dochodzić poprawki, a w sezonie ślubnym (kwiecień – październik) wielość zleceń może przedłużać czas oczekiwania. Co jest jednak najważniejsze przy tego typu indywidualnych zamówieniach to 100% współpraca z krawcem/stylistą, bowiem każde nieporozumienie może się odbić szerokim echem albo płaczem. Warto więc wykazać wiele cierpliwości, aby efekt finalny nie okazał się klopsem.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na zakup gotowego modelu sukni ślubnej, czy też złożycie zamówienie indywidualne, nie powinniście zapominać o Panu Młodym. W końcu to on oprócz kapłana będzie Wam towarzyszył przy ołtarzu, a później przy stole i parkiecie. Warto stworzyć taką kompozycję pary młodej, która będzie się uzupełniać, dlatego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kolor i krój garnituru, wzrost (tyczy się doboru wysokości obuwia), cerę/karnację, a nawet tuszę.

Czerpcie wiedzę i porady z różnych źródeł, a z pewnością nabędziecie odpowiednie rozeznanie. Powodzenia! Wstecz